if you lost youre soul, you'll find it here

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Fantasmele trecutului...ruga pentru mine

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Urmatorul
AutorMesaj
Andrew Kage
Admin

Data de înscriere : 26/09/2010

MesajSubiect: Fantasmele trecutului...ruga pentru mine   Dum Sept 26, 2010 5:23 am

Traziu in noapte...stateam pe o banca din interiorul vechii catedrala,privind ganditor spre altar.Intuneric si nu prea...numai unele raze de luna patrunzeau printr-o gaura a tavanului luminand slab incaperea.Peste tot numai liniste,doar eu si gandurile mele
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://ghost-story.forumz.ro
Jesse Anson

MesajSubiect: Re: Fantasmele trecutului...ruga pentru mine   Dum Sept 26, 2010 5:30 am

Noaptea tarziu imi placea sa ma plimb prin locuri parasite. De multe ori as fi vanat noaptea, dar erau unele nopti in care preferam sa stau singur, ca aceasta de exemplu. Cele mai populate locuri de mine erau cimitirul si catedrala. In cimitir fusesesi trei seri la rand, deci nu mai puteam tot acolo, trebuia sa schimb locul, cel putin pentru seara asta. M-am imbracat nu cine stie cum, un tricou simplu, negru, lung pana peste fund, acoperindu-mi putin din pantalonii de aceeasi culoare, mulati. In picioare imi erau atotstiutele mele converse, purtandu-le de un an deja, dar le adoram, erau albastre si cu multe "autografe" pe ele. Prin autografe intelegandu-se semnaturilor a unor prieteni, din mai multe locuri prin care am umblat in acest an.

Ajung la catedrala am intrat inauntru, intuneric total, defaot nu, era o mica lumina provenita de la luna, aceasta intrand printr-o gaura din tavan.Oricum nu era cine stie ce, oricum preferam intunericul, caci era mai linistit.Nu m-am uitat prin jur caci nu ma asteptam sa gasesc pe cineva. M-am dus la un geam ce era acoperit de scanduri pe dinafara, acestea fiind puse de cand a fost parasita catedrala. M-am asezat in fund sub acesta, cu spatele lipit de el. Mi-am ridicat privirea spre tavan, privindu-l pierdut.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Andrew Kage
Admin

MesajSubiect: Re: Fantasmele trecutului...ruga pentru mine   Dum Sept 26, 2010 5:33 am

Eram mult prea pierdut in ganduri ca sa realizez ca nu mai eram singur de-acum.Stateam nemiscat,cu privirea atintita spre altar.Imbracat tot in negru,intr-un stil rock,doar ochi-mi groaznic de albastrii pareau ca nu au ce cauta in aspectul meu
Sus In jos
Jesse Anson

MesajSubiect: Re: Fantasmele trecutului...ruga pentru mine   Dum Sept 26, 2010 5:38 am

Dupa vre-o cinci minute de privit tavanul, defapt doar ochii se uitau la el, caci mintea mea zburda prin alta parte, mi-am coborat privirea. Totul era la fel ca data trecuta, adica acum o luna. Nimic nu se miscase, deci chiar nu venea nimeni pe aici. Nu ma surprindea, mereu se zicea ca aici sunt fantome, normal ca una din fantome eram si eu. M-am cotrobait prin buzunare, gasindu-mi pachetul de tigari. Hmmm... Kent... numai asta aveam acum. Am scos cu buzele o tigara, apoi am aprins-o cu bricheta ce se afla in pachet. Am pus bricheta la loc in pachet si acesta pe podea, incepand sa fumez non-salant, uitandu-ma intr-un colt al camerei in care era intuneric total.
Sus In jos
Andrew Kage
Admin

MesajSubiect: Re: Fantasmele trecutului...ruga pentru mine   Dum Sept 26, 2010 5:40 am

Mi-am inchis scurt ochii,incercand sa ma trezesc din visarea aia atat de apasatoare.Ma aplec putin in fata,scotand bricheta din buzunar,aprinzand-o,privindu-i lung flacara ce-mi lumina fata palida.Atat de liniste si de placut,de-as fi putut avea parte numai de asta mereu...
Sus In jos
Jesse Anson

MesajSubiect: Re: Fantasmele trecutului...ruga pentru mine   Dum Sept 26, 2010 5:48 am

Mi-am tras genunchii la piept, punandu-mi capul pe ei. Nici nu mai eram atent la tigara, nici nu mai simteam cum se duce. Mintea mea era ocupata doar cu vechi imagini cu parintii mei, care bune, care rele, nici nu le mai diferentiam. Azi se implineau o suta de ani de cand plecasem de acasa, pacat, doar atata, vroiam sa fi trecut mai mult, dar doar atat s-a putut. Ca in fiecare an, stateam in ziua asta si ma gandeam la parintii mei, la clanul meu ce aveam sa-l conduc intr-o zi, asta desigur daca voi mai fi in viata cand vor muri ai mei.

Tigara s-a dus, am simtit asta caci la ultimul foc ma ardeau degetele. Am aruncat chistocul pe undeva prin camera, apoi mi-am aprins alta tigara. Mi-am lasat capul pe spate, inchizandu-mi ochii. Aveam bricheta in mana stanga si ma jucam cu ea, aprinzand-o si inchizand-o. Stiam ca avea sa se strice sau sa se termine asa, dar nu-mi pasa, aveam sa-mi cumpar alta
Sus In jos
Andrew Kage
Admin

MesajSubiect: Re: Fantasmele trecutului...ruga pentru mine   Dum Sept 26, 2010 5:52 am

Auzind zgomotele acelea,si care stiam ca nu provin de la bricheta mea caci o pusesem de ceva timp in buzunar,imi indrept privirea spre locul ce lumina usor,dandu-mi seama ca mai era cineva cu mine aici,la ora asta
Sus In jos
Jesse Anson

MesajSubiect: Re: Fantasmele trecutului...ruga pentru mine   Dum Sept 26, 2010 5:58 am

Mi-am deschis ochii, incepand iarasi sa ma uit la tavan. Inca continuam jocul aiurit cu bricheta, ma relaxa pur si simplu. Ma uit la tigara, deja jumatate era dusa. Mda... acum fumam degeaba, caci oricum nu o simteam deloc si nu ca nu era puternica, doar ca in mintea mea nu mai era loc si de acea mica tigara nesemnificativa, erau lucruri mai importante ce-mi alergau prin creier.
Sus In jos
Andrew Kage
Admin

MesajSubiect: Re: Fantasmele trecutului...ruga pentru mine   Dum Sept 26, 2010 6:00 am

Privind mai atent aceea silueta,observ ca nu-mi era cineva cunoscut pana acum.Ma intreb oare ce-o cauta la ora asta tarzie,mai ales intr-un loc ca asta.Nevrand sa-l deranjez si sa disturb acea liniste groaznic de placuta,mi-am vazut de treaba mea,privind din nou la altar
Sus In jos
Jesse Anson

MesajSubiect: Re: Fantasmele trecutului...ruga pentru mine   Dum Sept 26, 2010 6:03 am

Mi-am terminat si tigara asta. Pun mana pe pachet sa iau alta, dar era gol, numai era nimic. Am facut pachetul ghemotoc cu mana dreapta si l-am aruncat intr-o parte a camerei, mormaind o injuratura. Mi-am baghat bricheta in buzunar si m-am ridicat in fund. Eram, eram sigur ca lasasem tigari pe aici data trecuta cand fusesem. Chiar daca asta a fost acum o luna, nu umbla lumea pe aici, asa ca inca trebuia sa fie aici. Am scos iarasi bricheta, facandu-mi lumina cu ea, in cautarea tigarilor.
Sus In jos
Andrew Kage
Admin

MesajSubiect: Re: Fantasmele trecutului...ruga pentru mine   Dum Sept 26, 2010 6:04 am

Mi-am inchis scurt ochii,lasandu-mi incet capul pe spate.Inca o durere nenorocita de cap imi strica bunatate de seara.Incepusem deja sa ma satur de chestia asta
Sus In jos
Jesse Anson

MesajSubiect: Re: Fantasmele trecutului...ruga pentru mine   Dum Sept 26, 2010 6:09 am

Nu reuseam sa-mi gasesc tigarile si asta ma enerva la culme. Eram dependent, mare dependent si faceam ca naiba cand nu reuseam sa gasesc tigari, mai ales in astfel de seri. Tigarile chiar ma faceau calm si exact asta imi trebuia acum. Am lovit ceva cu piciorul, nu stiu ce era, nici nu-mi pasa. Am auzit doar sunetul enervant ce l-a produs cand s-a lovit de perete. Am mai lovit, din greseala de data asta, o chestie cu piciorul, parea ceva in care se puneau lumanari. Aceasta a cazut si ea, enervandu-ma mai tare. Prea multa galagie era aici. M-am lasat deodata in fund, cu picioarele incrucisate. Incercam sa ma calmez, leganandu-ma intr-o parte si alta, nu prea reusind
Sus In jos
Andrew Kage
Admin

MesajSubiect: Re: Fantasmele trecutului...ruga pentru mine   Dum Sept 26, 2010 6:10 am

-Daca as fi stiut ca vei face atat galagie nu as mai fi venit aici
Spun de-adreptul enervat de acele zgomote puternice ce-mi rasunau intr-una in ureche
Sus In jos
Jesse Anson

MesajSubiect: Re: Fantasmele trecutului...ruga pentru mine   Dum Sept 26, 2010 6:13 am

Am tresarit puternic cand am auzit pe cineva, sarind in picioare. M-am uitat prin jur si am reusit cu greu sa vad o silueta undeva pe banca. Nu-i de mirare ca nu-l vazusem, nu se vedea usor.
-Daca stiam ca esti aici nu mai veneam. Ii spun putin indiferent.
Sus In jos
Andrew Kage
Admin

MesajSubiect: Re: Fantasmele trecutului...ruga pentru mine   Dum Sept 26, 2010 6:15 am

-Atunci imi cer iertare pentru prezenta mea
Spun aprinzandu-mi o tigare,lasand ca aceasta sa lumineze foarte slab negrul cel purta intumericul
Sus In jos
Jesse Anson

MesajSubiect: Re: Fantasmele trecutului...ruga pentru mine   Dum Sept 26, 2010 6:17 am

-Scuze pentru galagie. Ii spun pe un ton usor copilaresc, cu un zambet inocent pe buze, constient ca oricum nu avea cum sa-l vada.
Sus In jos
Andrew Kage
Admin

MesajSubiect: Re: Fantasmele trecutului...ruga pentru mine   Dum Sept 26, 2010 6:18 am

-Nu face nimic.Sunt surprins sa mai vad pe cineva aici,la ora asta,atata tot.Chiar daca vin de putin timp,imi place locul asta,nu am vrut sa te deranjez
Sus In jos
Jesse Anson

MesajSubiect: Re: Fantasmele trecutului...ruga pentru mine   Dum Sept 26, 2010 6:21 am

-Nu-i nimic. Stiu, si mie imi place locul asta. Ii spun apropiindu-ma de el. E pustiu, linistit de cele mai multe ori si mai mereu e intuneric, normal ca depinde cand vii. Noapte e cel mai bine aici!Ii spun asezandu-ma turceste langa el, privindu-l zambind.
Sus In jos
Andrew Kage
Admin

MesajSubiect: Re: Fantasmele trecutului...ruga pentru mine   Dum Sept 26, 2010 6:24 am

-Da,ai dreptate.Intunericul e destul de placut,imi creaza o senzatie placuta pentru ochi.
Spun privindu-l cu coada ochiului,ranjind slab,continuand sa-mi fumez tigarea
Sus In jos
Jesse Anson

MesajSubiect: Re: Fantasmele trecutului...ruga pentru mine   Dum Sept 26, 2010 6:25 am

-Esti de mult aici?Il intreb curios, privind in fata
Sus In jos
Andrew Kage
Admin

MesajSubiect: Re: Fantasmele trecutului...ruga pentru mine   Dum Sept 26, 2010 6:27 am

-De cateva ore bune,as putea spune.Nu stiu sigur,am pierdut notiunea timpului cam de mult
Sus In jos
Jesse Anson

MesajSubiect: Re: Fantasmele trecutului...ruga pentru mine   Dum Sept 26, 2010 6:29 am

-Aha. Mormai privindu-l, incercand sa-l analizez.
Sus In jos
Andrew Kage
Admin

MesajSubiect: Re: Fantasmele trecutului...ruga pentru mine   Dum Sept 26, 2010 6:30 am

-Vrei?
Intreb intinzand spre el pachetul de tigari
Sus In jos
Jesse Anson

MesajSubiect: Re: Fantasmele trecutului...ruga pentru mine   Dum Sept 26, 2010 6:32 am

-Mersi. Ii spun zambindu-i dulce, curios daca poate vedea asta sau nu.
Apuc o tigara cu doua degete si o duc la buze. Imi scot bricheta si aprind tigara.
Sus In jos
Andrew Kage
Admin

MesajSubiect: Re: Fantasmele trecutului...ruga pentru mine   Dum Sept 26, 2010 6:35 am

-Pentru putin
SPun lasand pachetul pe banca,continuandu-mi tigarea,privind ganditor si calm inainte
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Fantasmele trecutului...ruga pentru mine   

Sus In jos

Fantasmele trecutului...ruga pentru mine
Sus 
Pagina 1 din 40Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Creatii personale- Mihaela
» Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)
» Poezii pentru copii
» Conserve pentru iarna (2)
» Schite pentru goblene

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Ghost Story :: Locuri stranii :: Catedrala bantuita-
Mergi direct la: