if you lost youre soul, you'll find it here

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Sala de muzica

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
AutorMesaj
Andrew Kage
Admin

Data de înscriere : 26/09/2010

MesajSubiect: Re: Sala de muzica   Dum Aug 14, 2011 5:40 am

D: Andrew Kage!
Tresari iemdiat cand recunoscu vocea, fiind cea a directorului. Dupa tonul lui, parea foarte suparat iar Andrew banuia de ce. Chiar facuse o greseala cand se imbracase asa nu? Plus ca mai avea si machiaj si cerceii toti din ureche si buza.
D:Un profesor n-ar trebui sa vina in halul asta la scoala! Cine te crezi sa apari intr-o astfel de tinuta? Vrei cumva sa fi concediat.
Ahhh, daca nu ai mai tipa atat de tare... Ma calci rau pe nervi.''
-Nu cred ca mai sunt minor ca sa mi se tine predici.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://ghost-story.forumz.ro
Jesse Anson

MesajSubiect: Re: Sala de muzica   Dum Aug 14, 2011 5:43 am

Incepeam sa ma satur de toate soaptele din clasa. Il privesc pe Max, care si el era la fel ca mine, enervat, dar, cel putin eu nu gandeam ce gandea el. Ma trezesc dintr-o data sarutat de el. Il uram! Chiar trebuia sa le dea apa la moara?! Acum toata scoala va crede ca sunt cu el. Ii trag un pumn in mandrie, iar el se chinuie sa nu cada, incercand sa para calm. Daca afla Andrew de asta? Daca nu avea sa ma creada ca defapt nu simt nimic pentru Max?! Il privesc furios, stiind ca asta vroia. Uram cand imi punea relatiile la incercare.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Andrew Kage
Admin

MesajSubiect: Re: Sala de muzica   Dum Aug 14, 2011 5:45 am

Directorul il luas ecu forta in birou pentru a discuta despre comportamentul lui Andrew, acesta simtindu-se asemenea in vechile timpuri cand era si el un student si intra mereu in belele. Pe cand trecea pe langa clasa de desen a carui usa avea un gema destul de mare, vazu scena, ramanand inlemit. Spera ca viseaza insa Jesse al lui se sarutase cu Max, in fata ochilor lui Andrew.
Sus In jos
Jesse Anson

MesajSubiect: Re: Sala de muzica   Dum Aug 14, 2011 5:48 am

Aveam sa mor! Aveam sa mor! Pana se termina ora deja toata scoala avea sa stie ca sunt cu Max, cand eu nu eram cu el! Imi lipesc fruntea de banca, venindu-mi sa-l omor pe Max pentru ce facuse, dar stiam ca nu are rost. Ii eram ca un frate mai mic si mereu imi facea asta, cand stia ca sunt cu cineva din scoala. Trebuia sa-i explic cat mai repede lui Andrew, sau... poate nu afla, speram sa nu afle niciodata de asta.
Sus In jos
Andrew Kage
Admin

MesajSubiect: Re: Sala de muzica   Dum Aug 14, 2011 5:51 am

Iis inchise scurt ochii, vazandu-si de drumul sau. Cand ajunsese el sa cada prada atat de repede munciunilor spuse de un pusti si sa se si indragosteasca? El, Andrew Kage, care isi batuse joc de toti cei cu care a fost, sa fie acum ranit. Era surprins insa chiar il durea. Il durea sufletul si parca ar fi vrut sa planga. Ofta adanc, asezandu-se pe scaunul din fata biroului directorului.
-Imi voi incheia activitatea dupa anul asta, asa cum am promis cand m-am intors,d eci nu aveti de ce sa tipati iar la mine.
D: Intr-adevar, mai ai doar cateva luni.
-Voi astepta pana ce clasa mea, an terminal, va termina, apoi voi pelca.
D: Foarte bine.
Sus In jos
Jesse Anson

MesajSubiect: Re: Sala de muzica   Dum Aug 14, 2011 6:02 am

Oftez, asteptand sa treaca ziua. Dupa ce s-au terminat orele, m-am indreptat spre camera lu Andrex, Max aflase de la o tipa unde sta si mi-a zis. Ajung la usa si bat, sperand sa fie inauntru. Trebuia sa fie inauntru nu? Doar stia ca vin. Aveam de gand sa-i zic ce a facut Max, nu vroiam sa am secrete de fata cu el.
Sus In jos
Andrew Kage
Admin

MesajSubiect: Re: Sala de muzica   Dum Aug 14, 2011 6:03 am

Dupa discutia cu directorul, Andrew se inapoiase la el in camera. Se intinse pe pat, de-a dreptul epuizat. Acea scena il epuizase de tot. Auzind bataile in usa, stramba din gura, stiind cine e. Venise sa faca misto de el si incontinuare? Ironic.
-Intra.
Spuse intr-un final, aprinzandu-si o tigare, avand mare nevoie de una.
Sus In jos
Jesse Anson

MesajSubiect: Re: Sala de muzica   Dum Aug 14, 2011 6:10 am

Intru in camera si ma duc direct la el, asezandu-ma in fund, la marginea patului. - andrew, trebuie sa-ti zic ceva, da promite ca nu te vei supara. zic tragand adanc aer in piept
Sus In jos
Andrew Kage
Admin

MesajSubiect: Re: Sala de muzica   Dum Aug 14, 2011 6:12 am

-Nu mai vreau sa aud nimic de la tine Jesse. A fost chiar atat de amuzant pentru tine sa ma faci sa ma indragostesc, sa ma joci pe degete cum vrei tu, ca pe la spate sa te saruti cu Max? D ece nu mi-ai spus ca inca esti cu el? Sau sa inteleg ca ti-a facut mare placere sa ma ranesti?
Intreba privindu-l fix in ochi, rece ca un bloc de gheata.
Sus In jos
Jesse Anson

MesajSubiect: Re: Sala de muzica   Dum Aug 14, 2011 6:22 am

Il privesc trist, dezamagit, nu avea incredere in mine. Ma ridic in picioare, privindu-l profund dezamagit. - ar fi trebuit sa ma asculti mai intai, dar acum nu are rost. Tu n-ai incredere in mine. Imi pare rau ca te iubesc. zic dandu-mi lacrimile, iesind din camera lui. Ma duc in a mea, aruncandu-ma in pat.
Sus In jos
Andrew Kage
Admin

MesajSubiect: Re: Sala de muzica   Dum Aug 14, 2011 6:25 am

-Ma iubesti pe dracu!
Tipa cat il tinuse gura cand pustiul iesise din camera. lovind cu putere veioza de langa el, lasand-o sa se faca bucatele pe jos, fiind prea nervos ca sa se poata controla.
-Daca m-ai fi iubit nu te-ai fi sarutat cu el! La naiba!
Incerca sa se calmeze insa era in zadar. Se ridica din pat, lovind cu pumnul oglinda, spargand-o in mii de bucati. Pentru cine era sa se sacrifice? Pentru un mincinos si nici macar nu-si primise vacanta.
Sus In jos
Jesse Anson

MesajSubiect: Re: Sala de muzica   Dum Aug 14, 2011 6:32 am

Am adormit in lacrimi, fiind apoi trezit de Max. Ii zic ce s-a intamplat si ca nu vin azi la scoala, iar el imi promite ca va rezolva asta. Max s-a dus la scoala, la cancelarie, pentru a-l cauta pe Andrew. Eram sigur ca nu va rezolva nimic. Ce rost avea? Andrew nu avea incredere in mine.
Sus In jos
Andrew Kage
Admin

MesajSubiect: Re: Sala de muzica   Dum Aug 14, 2011 6:35 am

Statea in cancelarie, mort de oboseala caic nu dormise toata noaptea. Iis fuma non-salant tigarea, nepasandu-i de ce spunea directorul, refuzand sa iasa afara. Il durea rau capul si era satul de toti cei din jurul sau. Ofta adanc, lasandu-se pe spate cu scaunulul, inchizandu-si ochii. Abia astepta sa scape de ore si sa se inchida in camera lui, poate ca va adormi atunci.
Sus In jos
Jesse Anson

MesajSubiect: Re: Sala de muzica   Dum Aug 14, 2011 6:44 am

Max intra in cancelarie, cand iesa directorul si se duce direct la Andrew. - pentru un prof, esti idiot! Tu chiar ai crezut ca ma sarutat? Eu l-am sarutat, cu forta, stiind ca vei afla. Un mic test ce l-ai picat! In sfarsit se indragostes-te jesse si a trebuit sa fii tu. ii zice max, sincer, oftand la final.
Sus In jos
Andrew Kage
Admin

MesajSubiect: Re: Sala de muzica   Dum Aug 14, 2011 6:46 am

isi indrepta privirea lipsita de interes spre el, ridicand din spranceana. Acum ajunsese sa fie el cel testat de catre propii elevi.
-Max, de cand te stiu mi-ai dat batai de cap insa ai mers prea departe cu asta. Roaga-te sa nu fie adevarat altfel vei repeta clasa inca 10 ani de-acum incolo.
Spuse dupa care pelca imediat din cancelarie. A facut o mare greseala ,nu? Batuse in usa de la camera pustiului, asteptand sa i se raspunda.
Sus In jos
Jesse Anson

MesajSubiect: Re: Sala de muzica   Dum Aug 14, 2011 6:55 am

Aud batai in usa si ma ridic lenes. Aveam ochii rosii, de la plans, capul ma durea ingrozitor, camera era plina de fum de tigara, deja fumasesi 2 pachete. Deschid usa, privindu-l rece. -ce vrei? Am priceput ca e gata, nu trebuie sa-mi spui iar. zic dandu-mi ochii peste cap. (of: scuze ca raspund greu, da is pe tel)
Sus In jos
Andrew Kage
Admin

MesajSubiect: Re: Sala de muzica   Dum Aug 14, 2011 6:58 am

(of: nu-i nimic, oricum asta e ultimul meu post si ma bag la somn ^^)
-Hey, usurel. ummm... eu... am venit sa-mi cer scuze. Nu am gandit logic, am fost orbit de gelozie iar atunci cand te-am vazut sarutandu-te cu Max am inteles totul gresit. Esti prima persoana de care m-am indragostit, nu stiu cum sa ma comport insa inteleg daca totul s-a terminat. Vroiam sa-mi cer scuze, atat.
Spuse in timp ce vocea si corpul ii tremura, evitand sa-l priveasca de rusine. Ii facuse scurt cu mana, dand sa plece.
Sus In jos
Jesse Anson

MesajSubiect: Re: Sala de muzica   Dum Aug 14, 2011 7:06 am

Il ascult cu atentie si-l prind de mana, cand vrea sa plece. - ai zis ca n-o sa-mi dai drumul niciodata, totusi asta faci. Ti-e asa greu sa pricepi ca te iubesc si tot ce vreau e sa fiu cu tine? Zic lasand cateva lacrimi la iveala. Eram cam sensibil se pare.
Sus In jos
Andrew Kage
Admin

MesajSubiect: Re: Sala de muzica   Dum Aug 14, 2011 6:25 pm

Se intoarse cu fata spre el, ascultandu-l atent. Mari ochii cand il vazu din nou plangand, imbratisandu-l strans la pieptul sau, oftand adanc. Chiar era un prost, un mare, mare prost.
-Iarta-ma Jesse. Nu se va mai intampla asta. De-acum inainte voi avea incredere in tine. Haide, nu mai plange.
Spuse in timp ce-i stergea lacrimile, zambindu-i calduros.
Sus In jos
Jesse Anson

MesajSubiect: Re: Sala de muzica   Lun Aug 15, 2011 5:50 pm

Zambesc cand ma imbratiseaza, privindu-l apoi in ochi, fericit de spusele lui. Il imbratisez strans, apoi ma dezlipesc de el.
-Eu nu vin azi la scoala, dar tu ai ore, asa ca du-te. Te astept dupa ore la mine. Zic zambind larg.
Sus In jos
Andrew Kage
Admin

MesajSubiect: Re: Sala de muzica   Mar Aug 16, 2011 3:24 am

-Esti sigur ca nu vrei sa vi? As putea sa raman cu tine. Nu am decat ore cu doua clase, atat, nu va fi nici o problema.
Spuse zambindu-i calduros. Putin ii mai pasa de scoala acum. In plus, daca avea sa se duca cu siguranta nu se va stapani sa nu-l tortureze pe Max pentru gluma ce-o facuse.
Sus In jos
Jesse Anson

MesajSubiect: Re: Sala de muzica   Mar Aug 16, 2011 3:25 am

Zambesc cand il aud, i-as fi zis sa ramana, dar daca nu se ducea la ore va fi certat de director, poate chiar concediat si nu vroia asta. Pe mine ma durea prea tare capul, de la atata plans, pentru a mai merge la scoala.
-Nu, pui, te duci si-ti faci orele, daca ai numai doua, atunci scapi usor. A da, nu-i faci nimic lu Max, azi la ora. Zic rugator.
Sus In jos
Andrew Kage
Admin

MesajSubiect: Re: Sala de muzica   Mar Aug 16, 2011 3:34 am

-Pff.. nu promit nimic.
Spuse stramband din caci pusti parca ii citise gandurile. Si el care avusese intentia sa scoanta untul din Max azi la ora. Ofta adanc, avand de gand sa-i faca lui Jesse pe plac. Nu se va atinge de Max, momentan. Il saruta scurt, spunandu-i ca va veni imediat ce va termina orele, plecand la clasa.
Sus In jos
Jesse Anson

MesajSubiect: Re: Sala de muzica   Mar Aug 16, 2011 3:38 am

Zambesc larg cand il aud, stiind ca il va lasa pe Max in pace. Dupa ce vine la mine ii voi explica ce e si cu Max. Ma intorc in camera, atingandu-mi buzele, cu doua degete, inchizand scurt ochii. Acum il vroiam si mai mult, fusese scurt acel sarut, dar am putut sa-i simt buzele moi. Surad fericit, topaind pana la geam. Il deschid, pentru a se duce mirosul de tigara. Arunc toate chistoacele pe geam, iar apoi ma imbrac, ducandu-ma sa cumpar niste prezervative.
Sus In jos
Andrew Kage
Admin

MesajSubiect: Re: Sala de muzica   Mar Aug 16, 2011 3:40 am

Intra in sala, privindu-l urat pe Max fiindca acum avea ora cu el. Il lasa totusi in pace caci nu vroia sa-l supere sau sa-l intristeze pe Jesse, vazandu-si de lectia lui obisnuita, desi ii era foarte greu. Se gandea numai la pustiul lui si abia astepta sa treaca acele ore ca sa poata fi impreuna cu el. Daca ar fi putut, i-ar fi dat la naiba pe toti si s-ar fi dus direct la el insa nu putea.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Sala de muzica   

Sus In jos

Sala de muzica
Sus 
Pagina 5 din 7Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Ghost Story :: Orasul parasit :: Teatrul-
Mergi direct la: