if you lost youre soul, you'll find it here

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

A nightmare

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 9 ... 18  Urmatorul
AutorMesaj
Bryann

Data de înscriere : 23/10/2010

MesajSubiect: A nightmare   Sam Oct 23, 2010 4:08 am

Tremurand de frig ma asez pe una din bancile din apropiere. In jurul meu nu aud decat frunzele ce fosnesc din cauza vantului. Cum port doar o pereche de blugi,un tricou si un hanorac, imi e cam frig pentru vremea de afara. Constat ca am facut un popas exact in cimitir : frumos loc pentru a ma opri! Pietrele funerare parca isi intorc privirile dupa mine. Senzatia asta nu e tocmai placuta, dar ma simt prea obosit ca sa ma mai ridic de pe banca,asa ca raman acolo.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Andrew Kage
Admin

Data de înscriere : 26/09/2010

MesajSubiect: Re: A nightmare   Sam Oct 23, 2010 4:12 am

AM pasit in cimitir,privind inainte,cu expresie serioasa,vazandu-mi de drumul meu.Ochi-mi albastrii,groaznici de stridenti,pusi in evidenta de conturul negru ce-l aveam semanau cu ochii unei fantome,rataciti in ganduri edemult pierdute.Hainele negre,geaca de piele si incaltamintea in stil rock imi dadeau un aer grav,mai mult de speriat.Continuam sa merg,tinandu-mi mainile in pantalonii skiny,negrii
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://ghost-story.forumz.ro
Bryann

MesajSubiect: Re: A nightmare   Sam Oct 23, 2010 4:15 am

Totusi ma simt urmarit, de parca cineva se afla in spatele meu inca de cand am plecat de acasa. Ma asigur , intorcandu-mi privirea, dar nu e nimeni. Din buzunarul blugilor scot un pix si un carnetel subtire,cu cateva file. Il deschis si incep sa desenez. Lumina era proasta,clar, era noapte,dar nu ma oprea din a incepe sa desenez. Imi petreceam timpul mazgalind foile acelui carnetel sau cantand la chitara. Lipesc varful pixului de foaie si incep sa desenez ceva.
Sus In jos
Andrew Kage
Admin

MesajSubiect: Re: A nightmare   Sam Oct 23, 2010 4:18 am

Desii er aintuneric,nu ma deranja deloc.Urma lumina,asta observandu-se si la culoarea alba a pielii mele.Imi raneau ochii,fiind sensibili din cauza ca erau albastrii.Mi-am continuat drumul,lasand in urma mea sunetul de pasi si clinchetul lantului ce-mi atarna de pantaloni.Trec pe langa aceea persoana ce statea pe banca,ramanand tacut,privind-o fugitiv cu coada ochilor ce parca erau fosforescenti
Sus In jos
Bryann

MesajSubiect: Re: A nightmare   Sam Oct 23, 2010 4:23 am

Imi trag picioarele la piept ca sa pot sprijini carnetelul de genunchi,astfel puteam desena mai bine,pozitia fiind mai comoda. Mi-am apropiat chipul de foaie sa vad mai bine pe unde trasez liniile. In acel moment nu aveam inspiratie,dar speram sa nu apara frica daca voi incepe sa misc pixul pe hartie. Aud din nou pasi si simt in apropiere pe cineva. Acum chiar nu ma insel,caci imediat ce aud si un clinchet,imi ridic privirea din foaie, observand o silueta ce se apropie repede de mine, apoi o pereche de ochi ce iesira in evidenta. Ar fi trebuit sa ma panichez? Mi-am strans mai mult picioarele la piept pentru a ma face nevazut, dar era imposibil. Incep sa analizez acea silueta, ochii mei fiind atintiti asupra ei, incercand sa nu clipesc.
Sus In jos
Andrew Kage
Admin

MesajSubiect: Re: A nightmare   Sam Oct 23, 2010 4:27 am

Trec tacut pe langa el fara sa imi pese prea mult cine era.Nu eram singurul nebun ce nu avea ce face la o ora atat de tarzie si se plimba prin cimitir,as ac anu era treaba mea sa-mi bag nasul unde nu-mi fierbe oala.Imi inchid scurt ochii,oprindu-ma in fata unui cavou a carui statuie ce intruchipa un inger urias statea de straja,analizandu-l atent.Inca aveam aceea expresie serioasa pe chip ce impiedica pe orice sa ghiceasca la ce ma gandeam,expresie pe care o abordam cam mult in ultima vreme
Sus In jos
Bryann

MesajSubiect: Re: A nightmare   Sam Oct 23, 2010 4:32 am

In timp ce il analizez, incep sa observ cateva trasaturi ale fetei. Persoana nu imi era cunoscuta, ba chiar deloc, dar ma atrasese stilul lui. Vazand cum se indeparteaza de mine am inteles ca nu ma urmarea, altfel s-ar fi pus in fata mea si nu ar mai fi plecat de acolo. Imi ascund pixul in buzunar,la fel si carnetelul fara a reusi sa termin de desenat. Acum aveam alta preocupare: sa vad de ce se oprise acolo. Chiar era ceva interesant de vazut? Cum era pentru prima data in acel cimitir, si cum eram curios, am sarit de pe banca si am ajuns pana in locul unde se afla si el, mergand pana in dreapta lui. Privesc cavoul, apoi ma uit la el, dand din umeri, parca asteptand sa faca ceva.
Sus In jos
Andrew Kage
Admin

MesajSubiect: Re: A nightmare   Sam Oct 23, 2010 4:35 am

M-am lasat pe vine,stergand piatra funerara de la baza ingerului,lasand scrisul la iveala.Numele parintilor mei era gravat acolo,lucru ce mereu ma tulbura cand priveam asta.Observand ca nu mai eram singur,ma ridic inapoi in picioare,indreptandu-mi spatele,privind spre persoana ce parca ma spiona,incruntandu-ma usor,ochii mei fixandu-l pe cel ce parea atat de curios
Sus In jos
Bryann

MesajSubiect: Re: A nightmare   Sam Oct 23, 2010 4:40 am

Ma uit ca un motan ce isi astepta prada spre numele de pe mormant, dar nu vad mare lucru asa ca prefer sa fac un pas in fata cat sa fiu mai aproape,poate asa puteam vedea sa citesc. Insa m-am oprit,fiind putin speriat de miscarea brusca ce o facuse tipul. Ma dau inapoi in spate si imi ridic privirea asupra lui,caci era mai inalt ca mine.
-Ce e aici ?
Dupa aceasta intrebare, imi plec capul , gandindu-ma ca mai bine nu o puneam.
Sus In jos
Andrew Kage
Admin

MesajSubiect: Re: A nightmare   Sam Oct 23, 2010 4:43 am

-Un mormant,mormantul parintilor mei
Imi las in cele din urma auzita vocea-mi groasa,de o tonalitate joasa.Imi indrept privirea spre cavoul,continuand sa-l analizez atent.Nu mai venisem aici de ceva timp,greseala mea,caci sigur parintilor li se facuse dor de mine.Insa acum ca m-am intors,ma durea si mai mult sa-i vad asa,in special pe mama,caci cu tata era o alta poveste
Sus In jos
Bryann

MesajSubiect: Re: A nightmare   Sam Oct 23, 2010 4:47 am

Am lovit o pietricica cu piciorul ,ce parca imi statea in cale, la auzul vorbelor lui. Deci nu venise intamplator aici,cum o facusem eu. Oboseala inca nu-mi trecuse asa ca am simtit nevoia sa stau jos, iar banca era cu mult mai in spate. M-am asezat pe iarba din fata mormantului, ridicand si mai mult privirea. Acum eram si mai scund,parca ma uitam la cer, dar eu incercam doar sa vad persoana de langa mine.
Sus In jos
Andrew Kage
Admin

MesajSubiect: Re: A nightmare   Sam Oct 23, 2010 4:49 am

Ii urmez exemplul pustiului,asezandu-ma turceste langa el.Imi las privirea-n jos,inchizand-o scurt in timp ce mi-am scos pachetul de tigari din buzunar impreuna cu bricheta.Mi-am aprins o tigare,dandu-mi brenotul negru din ochi caci incepea sa ma enerveze,privind inainte tacut
Sus In jos
Bryann

MesajSubiect: Re: A nightmare   Sam Oct 23, 2010 4:51 am

Eram obisnuit cu tacerea dar eu eram mai vorbaret, vorbind lucruri fara sa le gandesc inainte.
-Ce faci aici?
Ii pun o a doua intrebare, de parca nu era evident.
Sus In jos
Andrew Kage
Admin

MesajSubiect: Re: A nightmare   Sam Oct 23, 2010 4:54 am

-In vizita,daca se poate numi asa
Spun stramband scurt din buze,tragand fumul nociv in mine,expirandu-l violent.La mine era clar ce cautam aici,da el?
-Da tu?
Sus In jos
Bryann

MesajSubiect: Re: A nightmare   Sam Oct 23, 2010 4:59 am

Ma dau putin mai in spate , ridicand o mana in aer gonind fumul ce venea fix spre mine. Nu ma deranja, doar ca imi dadea fiorii, ma speria mai mult decat inainte.
-Dar eu?
Repet intrebarea lui, afisand un zambet larg,prostesc, lasand rapid mainile pe langa corp.
-In trecere,daca se poate numi asa.
Incercam sa il imit, dar nu intentionat,doar ca sa ma fac inteles.
Sus In jos
Andrew Kage
Admin

MesajSubiect: Re: A nightmare   Sam Oct 23, 2010 5:01 am

AM ranjit larg,lasandu-mi canini albi,foarte ascutit la vedre,privind in continuare inainte,lasand un chicot scurt sa se auda
-Interesant
Mormai scurt,continuandu-mi tigarea in timp ce gandurile mele se pierdeau in noapte
Sus In jos
Bryann

MesajSubiect: Re: A nightmare   Sam Oct 23, 2010 5:03 am

Ce era cu zambetul ala la el? Ma apropi de fata lui si imi pun intrebarea daca nu cumva era si el de o alta rasa, cum ar fi fost un vampir, caci coltii lui imi atrasesera atentia. Imi reiau locul si ii indic gura cu degetul, adaugand:
-Esti vampir?
Sus In jos
Andrew Kage
Admin

MesajSubiect: Re: A nightmare   Sam Oct 23, 2010 5:07 am

Imi indrept privirea spre el,ridicand o spranceana,in cele din urma dandu-mi seama la ce se referea?
-Astia?Na,nu sunt.Asa sunt ei,mai neobisnuiti
Spun trecandu-mi limba peste ei
Sus In jos
Bryann

MesajSubiect: Re: A nightmare   Sam Oct 23, 2010 5:09 am

Ma uit curios spre coltii sai, apoi imi ating instinctiv dintii,insa ai mei nu erau nici pe de parte ca ai lui.
-Si poti sa musti gaturi cu ei? chicotesc, insa vorbeam destul de serios, caci mi se parea ciudat.
Sus In jos
Andrew Kage
Admin

MesajSubiect: Re: A nightmare   Sam Oct 23, 2010 5:12 am

-Ti-am zis c anu sunt vampir.nu-mi place sangele,insa asta nu inseamna ca nu mai las vre-un semn sau doua celor cu care imi petrec noaptea
Spun chicotind slab,tragand in continuare din tigare
Sus In jos
Bryann

MesajSubiect: Re: A nightmare   Sam Oct 23, 2010 5:15 am

Nu aveam dovezi ca nu era vampir,dar am lasat chestia asta deoparte caci imi atrasese o alta replica de a lui atentia. Imi trebuia destul timp sa imi dau seama la ce se referea asa ca nu am mai asteptat si l-am intrebat putin confuz :
-Cum adica?
Ghinionul lui ca se alesese cu unul ca mine pe cap, puteam fi si mai stresantde atat.
Sus In jos
Andrew Kage
Admin

MesajSubiect: Re: A nightmare   Sam Oct 23, 2010 5:18 am

-Adica atunci cand am o aventura cu cineva,de o noapte,am boala proasta sa le las semne pe gat.Nu din rautate insa chestia asta face partida mai interesanta
Incerc sa-i explic,calm
Sus In jos
Bryann

MesajSubiect: Re: A nightmare   Sam Oct 23, 2010 5:23 am

Imi duc o mana la ceafa si il ascult atent, asta pana cand incep sa imi dau seama la ce se referea.Devin putin agitat,incepand sa ma sacaie discutia aia,asa ca am cautat alt subiect. Primul care mi-a venit in minte a fost numele meu.
-Eu sunt Bryann,mormai in timp ce scot pixul si carnetelul. Se scrie cu doi de n, ii zic calm si imi scriu numele pe carnet,apoi ii arat.Speram ca poate citi pe intunericul ala.
-Cam asa !
Sus In jos
Andrew Kage
Admin

MesajSubiect: Re: A nightmare   Sam Oct 23, 2010 5:26 am

Mi-am lasat privirea pe carnetel,citindu-i numele.Apuc carnetul si pixul,scriindu-mi si eu numele pe el
-Eu sunt Andy Sixx,cu x
SPun dandu-i inapoi carnetul si pixul
-Incantat
Sus In jos
Bryann

MesajSubiect: Re: A nightmare   Sam Oct 23, 2010 5:31 am

Apuc carnetul intre maini si ma uit la numele lui, recitindu-l de cateva ori,apoi ascund obiectele inapoi in hanorac. Ranjesc si dau scurt din cap in semn ca si eu eram la fel de incantat. In ciuda faptului ca arata cam straniu era prietenos si de treaba la prima vedere. Brusc simt ceva rece pe nasul meu asa ca imi incrucisez privirea si ma uit in varful nasului la o picatura de apa. Ah, incepea sa ploua. Uram ploaia,defapt uram atunci cand imi udam hainele si parul. Din instinct m-am apropiat mai mult de Andy caci picaturile au inceput sa ne navaleasca si l-am apucat de brat, ca si cum ii ceream sa faca ceva in legatura cu ploaia.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: A nightmare   

Sus In jos

A nightmare
Sus 
Pagina 1 din 18Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 9 ... 18  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Ghost Story :: Locuri stranii :: Cimitirul-
Mergi direct la: